У Херсонській області внаслідок атаки на команду саперів гуманітарної організації Норвезька народна допомога 24 червня загинули двоє співробітників, а ще четверо отримали поранення. Усі постраждалі були громадянами України. Після цієї трагедії організація прийняла рішення припинити роботи з розмінування в Україні з метою забезпечення безпеки свого персоналу. Зазначається, що інцидент стався близько 12:50. Один з працівників загинув на місці, інший помер у лікарні від травм. Четверо поранених саперів отримують медичну допомогу, їхнє життя не в небезпеці. За даними військового керівництва Херсона, удар був завданий російською ракетою “Іскандер-М”, проте цю інформацію організація перевіряє. Генеральний секретар Норвезької народної допомоги відзначив, що напади на гуманітарних працівників стають все частішими, що є тривожною тенденцією. Наразі організація працює лише у напрямках реагування на кризові ситуації та підтримки свого персоналу. Норвезька народна допомога почала працювати в Україні у 2022 році і займається розмінуванням, продовольчою безпекою та захистом цивільного населення.
Удар по саперам на Херсонщині: загинули двоє співробітників гуморганізації
