У Криму знищили комплекс РФ для глушіння Starlink

У зайнятій російськими військами Керчі був знищений російський комплекс радіоелектронної боротьби Волна Купол Гарант, який використовувався для блокування роботи супутникової системи Starlink. Це підтверджують супутникові знімки, опубліковані в Telegram-каналі Exilenova+. На фото видно згорілі установки комплексу. Частину обладнання після атаки росіяни вивезли. Волна Купол Гарант складається з супутникових антен, розміщених на причепах, і перешкоджає роботі Starlink у певному частотному діапазоні. Хоча комплекс може перешкоджати зв’язку, він має вразливості, які дозволяють SpaceX виявляти його та уникати перешкод. Силам оборони України вдалося знаходити та уражати такі установки за допомогою дронів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *